Община Сливен
Областна администрация Сливен

Проведе се шахматен турнир "Нова Загора-2022" и Републиканския шампионат по мотокрос

moto3
12.09.2022 / 13:09

На 11.09.2022г. се проведе за седми пореден път традиционният шахматен турнир „Нова Загора”, който събра състезатели от България, Украйна и Великобритания. За наградите, осигурени от Община Нова Загора, се бориха двама гросмайстори, трима международни майстори и още множество опитни играчи. Съревнованието бе открито от кмета на общината -Галя Захариева, която приветства участниците и им пожела най – подготвения да победи. След това тя направи символичния първи ход в надпреварата, с което бе даден и стартът на един ден, изпълнен с множество шахматни емоции. Победител в съревнованието стана ГМ Радослав Димитров, следван от ФМ Лъчезар Йорданов и ГМ Васил Спасов. От местните състезатели най- добре се представи Денислав Стоянов, който завоюва 3,5 точки и спечели специалната награда.

В същият ден от 11 часа на Мотополигон „Докса баир“ край село Кортен бе даден старт на 5-ия кръг от Републиканския шампионат по мотокрос и на стартовете от 6-ия кръг от BMU European motocross championship – “Grand prix Kippen 2022”. Прекрасно време и много публика посрещнаха участниците - 162 състезатели от България, Румъния, Молдова, Турция, Сърбия, Гърция и Северна Македония. Домакините се справиха отлично и направиха перфектно състезание, в което бяха определени и победителите.