Поздравление от областния управител Чавдар Божурски по повод 24 май

Скъпи ученици и студенти, преподаватели и дейци на просветата и културата,
Уважаеми жители на област Сливен,
Поздравявам Ви по случай Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност!
24 май е уникална дата в българския празничен календар. Едва ли има друг народ, който като нас да празнува буквите и знанието. Но величието на 24 май не е, че ни отличава от другите, а че ни обединява, както малко други официални празници го правят.
Днес хиляди българи ще преминат в тържествени шествия по улиците на страната. Ще звучат стиховете от химна на българската просвета. В тези мигове на заслужена гордост нека не забравяме своите задължения и отговорности, за да продължим да вървим всички заедно по пътя на знанието и духовността!
Позволете ми да отправя сърдечни пожелания за здраве, щастие и нови успехи към учениците и студентите, преподавателите, дейците на културата и просветата и към всички Вас!
Честит празник!
С уважение: Чавдар Божурски
Областен управител на Сливе