Областна администрация Сливен

Нова Загора и СК „Прайд енд глори“ – домакини на Държавно първенство по кикбокс

кикбокс
11.04.2023 / 19:51

Кметът на Община Нова Загора Галя Захариева, председателят на Общински съвет Нова Загора Нейчо Минчев и общински съветници присъстваха на откриването на Държавно първенство по кикбокс, Стил К1, чиито домакини бяха гр. Нова Загора и СК „Прайд енд глори“. В провелата се двудневна надпревара – на 8 и 9 април в Спортна зала „Младост“, взеха участие сто двадесет и девет състезатели от двадесет и седем спортни клуба.

Традиционната отборна купа за стимул заслужено отиде при СК „Шуменска крепост“, гр. Шумен, който събра актив от 5 златни, 4 сребърни и 2 бронзови медала. За престижното второ място се пребори СК „Вокил“, гр. Варна със спечелени 5 златни и 4 сребърни медала. Третото място си поделиха спортните клубове „Спартак Пазарджик 2014“, гр. Пазжарджик и „Патриот“, гр. Дупница.

Достойно се представиха и домакините от новозагорския СК „Прайд енд глори“.

Марая Влаева победи в категория до 63.500 кг. Вицешампион в същата категория стана Николета Мастева. Емир Веселинов отвоюва трето място в стил К1, категория до 54 кг., а Даниел Влаев стана вице шампион до 71кг.