Областна администрация Сливен

Шахматна Нова Загора!

шах
10.10.2023 / 11:49

В спортна зала „Младост“ се проведе осмото издание на шахматния турнир за купа „Нова Загора“ 2023, в което участие взеха 72 шахматисти от страната и чужбина.

„Пожелавам на всички участници да се наслаждават на древната игра и да покажат възможностите си. Надявам се да имате време между партиите да се разходите из нашия красив град. Радвам се, че успяхме да създадем тази шахматна традиция и Нова Загора се наложи като един от шахматните центрове”, каза г-жа Захариева, която постави началото на турнира, правейки първия ход.

След оспорвана битка победител в състезанието стана международният майстор Цветан Стоянов, който постигна 6,5 от 7 възможни точки. Втората позиция зае Любомир Данов, а трети се нареди фиде майстора Георги Филев.

Наградата за най – добре представил се новозагорец спечели Денислав Стоянов. Най – добър резултат сред жените постигна гросмайстор Адриана Николова.